Kolejna branża zaczyna być przejmowana przez entuzjastów kryptowalut technologii blockchain. Okazuje się, że większość kasyn online działa już głównie w oparciu o kryptowaluty, a Bitcoin i inne tokeny są coraz popularniejsze także w świecie gier komputerowych oraz zakładów bukmacherskich.
Kryptowaluty
To już się dzieje. Kryptowaluty wkraczają do codziennych płatności. Po tym, jak możliwość płatności Bitcoinami za samochody Tesla ogłosił Elon Musk, informację o akceptacji płatności kryptowalutą podał też operator Visa.
Kupując nowego Fiata 500, otrzymamy 1 KiriCoin za każdy kilometr przejechany nim po mieście. Choć firma reklamuje to jako przedsięwzięcie ekologiczne – bo nagrodzi tych, którzy jeżdżą najbardziej ekonomicznie – to jednak najwięcej zarobią ci, którzy… przejadą autem po mieście najwięcej kilometrów.
Opisujemy kolejną kryptowalutę, na którą warto zwrócić uwagę. Sieć Cosmos i oparta na niej kryptowaluta ATOM to bez wątpienia projekty, która są przyszłością technologii blockchain. Wystarczającą rekomendacją jest fakt, że już teraz – mimo, że projekt wciąż się rozwija – opiera się na nim m.in. blockchain Binance – największej giełdy kryptowalut świata.
40 mln USD zainwestowała chińska spółka Meitu w Bitcoina i Ether. Od razu po ogłoszeniu tej informacji, jej notowania na giełdzie w Hong Kongu wzrosły o 22%. Zarząd poinformował również, że w sumie na kryptowaluty tylko w tym roku zamierza wydać równowartość 100 mln USD.
W ciągu dwóch dni cena Bitcoina spadła z 58 tys. USD do 48 tys. USD. Czy to koniec hossy? Ruchy grubych ryb wskazują, że to raczej korekta. Firma Square poinformowała właśnie, że kupiła 3318 bitcoinów za łączną cenę ok. 170 mln USD.
Podstawą technologii blockchain, na której opierają się kryptowaluty, są smart kontrakty. Pewnie wielu z was coś o nich słyszało, ale dokładnie nie wie jak działają i co dokładnie ten zwrot oznacza. Warto dowiedzieć się dokładniej, bo to przyszłość nie tylko świata cyfrowych finansów, ale szeroko pojętej ekonomii i biznesu.
Ukraina będzie pierwszym europejskim krajem, który oficjalnie zainwestuje w kopalnię kryptowalut. Co więcej – kraj ma nie tylko zarabiać na wydobywaniu kryptowalut, ale też nadal inwestować w energię atomową, która będzie zasilać kopalnię.
Nie jest i nigdy nie było tajemnicą, że Donald Trump był przeciwnikiem kryptowalut. Nie rozumiał technologii blockchain, bał się jej i uważał, że nic dobrego z tego nie będzie, więc robił wszystko, by zatrzymać rozwój rynku. Jest jednak szansa na zmianę, bo nowy prezydent USA Joe Biden ma bardziej otwarty umysł i już wstrzymał wszystkie […]
Sand dollar powstał już w 2018 roku i był wtedy pierwszą oficjalną kryptowalutą, którą oferowało państwo. Obecnie władze Bahamów przekonują mieszkańców, by w codziennym życiu stawiali na kryptowaluty, a nie “przestarzałe” tradycyjne pieniądze. I coraz lepiej im się to udaje. Gdy w 2018 roku Bahamy ogłosiły, że mają własną kryptowalutę, projekty Chin czy
Okazuje się, że słynna Dolina Krzemowa, znana głównie z odnoszących światowe sukcesy spółek technologicznych, nie jest krainą mlekiem i miodem płynącą. Chce to wykorzystać burmistrz Miami, a jako oręż władzom miasta posłużą kryptowaluty.
Jeden z wiodących włoskich banków, Banca Generali, wprowadza usługę lokowania kryptowalut swoich klientów i to już w 2021 roku.
Logo i hasła reklamowe giełdy kryptowalut Bybit znajdą się na stadionie Borussi Dortmund. Będą też prezentowane w kanałach społecznościowych piłkarskiej drużyny z Niemiec. Nie ujawniono kwoty, na jaką opiewa współpraca. – “Dzięki partnerstwu, Bybit zamierza zwiększyć swój globalny zasięg i markę. Logo i hasła reklamowe Bybit będą prezentowane na meczach
Atari chce wypuścić na rynek kryptowalutę, która będzie przeznaczona przede wszystkim dla graczy, korzystających z gier video. Ma to pomóc wrócić na rynek firmie, której komputery masowo gościły kiedyś w polskich domach, a dziś pamiętana jest tylko przez starsze osoby. Jeśli masz mniej niż 35 lat, prawdopodobnie nie słyszałeś nigdy o firmie Atari, chyba że […]
1 euro w Bitcoinach (BTC) otrzymali wszyscy posłowie hiszpańskiego parlamentu. To pomysł na promocję kryptowalut w tym kraju. Jedna z platform blockchain chce w ten sposób przypomnieć władzom kraju, że właśnie zaczęła się rewolucja finansowa i pojęcie pieniądza całkowicie się zmienia.
Jedna z największych na świecie giełd kryptowalut – Kraken – ma już wszystkie niezbędne zgody, by stworzyć pierwszy na świecie bank kryptowalut. Powstanie on w USA w stanie Wyoming i będzie podlegał pod takie same procedury, jak tradycyjne banki.
Przyzwyczailiśmy się do ogromnych zmian cen kryptowalut i właściwie nie uznajemy tego już za nic niezwykłego. Tymczasem są wśród nich takie, których ceny względem tradycyjnych walut fiducjarnych praktycznie się nie zmieniają. To stablecoiny. Czym są i po co je stworzono? Zapraszamy na nasz krótki poradnik. Stablecoiny są kryptowalutami, ale tak zaprojektowanymi, by w
Początkujący w świecie kryptowalut na pewno zastanawiają się na czym polega kopanie kryptowalut. Tak naprawdę często nie wiedzą też tego osoby, które na rynku cyfrowych aktywów funkcjonują już od jakiegoś czasu. Wyjaśniamy więc czym jest wydobywanie kryptowalut, co dokładnie robią górnicy i przede wszystkim: po co taki system wymyślono. Zapraszamy na nasz krótki poradnik.
Czołowa giełda kryptowalut świata – Binance – ogłosiła uruchomienie platformy Launchpool. Będzie można na niej stakować monety, a wynagrodzeniem będą tokeny, które w przyszłości zadebiutują na giełdzie. To ukłon w stronę entuzjastów DeFi, czyli zdecentralizowanych finansów, które szturmem podbijają świat kryptowalut.
Na rentowność kopalni kryptowalut wpływa koszt energii elektrycznej oraz cena wydobywanej waluty. Okazuje się jednak, że można też zarabiać, gdy… prądu brakuje. Tak właśnie radzi sobie kopalnia Layer1 z Teksasu.
BitMEX, czyli giełda kryptowalut, która może pochwalić się największym obrotem kontraktami futures na Bitcoina (BTC), uruchomiła właśnie dostępną w 140 krajach świata aplikację, która pozwoli na korzystanie niemal ze wszystkich możliwości platformy za pomocą smartfona.
„Pieniądze ewoluują” – takie hasło widzą od kilku dni pasażerowie komunikacji publicznej w Londynie. Na zdjęciu obok widnieją natomiast monety funtów, przeobrażające się docelowo w Bitcoina. To kampania reklamowa giełdy kryptowalut Binance. Na zdjęciach widzimy cztery generacje monet. Od jednej z pierwszych używanych w Wielkiej Brytanii, przez średniowieczne i
Nowy regulamin giełdy kryptowalut BitBay będzie obowiązywał od 31.08.2020 roku. Dzięki niemu od razu w momencie wypłaty kryptowalut będzie znana od razu przy składaniu zlecenia, docelowo będzie też można samemu przyspieszyć przelew, zwiększając stawkę za jego wykonanie.
Po pensjach, a nawet emeryturach i zasiłkach wypłacanych w kryptowalucie, Wenezula zdecydowała się na kolejny krok. Właśnie ogłoszono, że państwowe opłaty i podatki będą pobierane w Petro – państwowej kryptowalucie. Właśnie podpisano w tym celu stosowną umowę podatkową. Umowa podatkowa podpisana została przez Radę Burmistrzów Wenezueli. Dzięki temu będzie ona miała
Platforma rezerwacyjna Travala, która współpracuje m.in. z najpopularniejszym serwisem w tym zakresie, czyli Booking.com oraz giełdą kryptowalut Binance pozwala już płacić za rezerwację w ponad 700 tys. nowych hoteli i innych miejsc noclegowych z grupy Expedia za pomocą Bitcoina i innych kryptowalut.
Uważana za zacofaną Afryka właśnie prześcignęła Europę Wschodnią i Zachodnią we wzroście obrotu kryptowalutami. Analitycy podkreślają, że ma na to wpływ młodsza niż w Europie populacja i większa nieufność do rodzimych systemów monetarnych, regularnie wstrząsanych kolejnymi kryzysami. Wolumen obrotu Bitcoinem rośnie w Afryce w ogromnym tempie. W ciągu trzech ostatnich
Początkujący na rynku kryptowalut często spotykają się z określeniem “portfele kryptowalutowe”. Może ono wprowadzać pewien dysonans, ponieważ – jak wiadomo – kryptowaluty są cyfrowymi aktywami, więc po co do nich portfel? Wbrew pozorom, często się przydaje i warto go mieć. Zasadę działania portfeli kryptowalut najlepiej wytłumaczyć za pomocą
W ciągu ostatniego roku kolejny 1 milion Brytyjczyków zainwestował w kryptowaluty, m.in. w bitcoiny. W sumie już ponad 2,6 mln mieszkańców Wysp Brytyjskich ulokowało część oszczędności w cyfrowych pieniądzach opartych na technologii blockchain.
Altum, Atolo i Rizon – te trzy znaki towarowe zastrzegł koncern Hyundai. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie ich szczegółowe opisy, które zdradzają, że będą to „elektroniczne portfele, które mogą przechowywać kryptowaluty”.
Teoretycznie kryptowaluta, której jednostek nie można podzielić, powinna być niezbyt popularna. Okazuje się jednak, że to, co dla jednych jest wadą, inni wręcz podkreślają jako zaletę. Chiński projekt NEO ma coraz więcej zwolenników.
Miał być użytkowym tokenem, a dziś jest kryptowalutą, która ma jedną z największych kapitalizacji na świecie. 32 mln USD na jego rozwój zebrano w jeden dzień. Jest już w pełni zintegrowany z międzynarodowym systemem SWIFT, z którego korzystają banki. Przedstawiamy projekt ChainLink.
Jeśli za projekt kryptowalutowy biorą się cenieni na całym świecie naukowcy, to nie może dziwić, że metodycznie zmienia się on na lepsze i zdobywa coraz większe zainteresowanie. Sieć Cardano z kryptowalutą Ada podbijają rynek, notując kolejne sukcesy.
Binance to giełda kryptowalut, której rozmach może przyprawić o zawrót głowy, zwłaszcza osoby niezorientowane w tym, jak duży jest rynek kryptowalut. Jej założyciel zaczynał od robienia hamburgerów w McDonaldzie, potem utrzymywał rodzinę pracując nocami na stacji paliw. Dziś zarządza giełdą, która ma ponad 2 mld USD dziennego obrotu i 15 mln użytkowników z całego świata.
Jeśli projekt przez niecały rok gromadzi 4,2 mld USD donacji tylko na to, by zaczął działać, to jego koncepcja musi działać na wyobraźnię. Sieci i kryptowalucie EOS udało się tego dokonać między innymi dlatego, że współpracuje z największymi firmami technologicznymi na świecie: to Apple, Microsoft czy Mozilla.
Zcash (ZEC) to kryptowaluta, w której każda transakcja może być anonimowa. Może, ale nie musi, więc ZEC zyskuje popularność i jest akceptowany na praktycznie wszystkich platformach, czego nie można powiedzieć o kryptowalutach, które zapewniają pełną anonimowość.
W opisach historii niektórych kryptowalut możemy przeczytać, że w okreslonym czasie doszło na nich do hard forku – co to znaczy? Czym jest hard fork i jak można to wytłumaczyć? Wyjaśniamy. Wszystkie kryptowaluty działają w oparciu o technologię blockchain. Jej tajniki szczegółowo opisaliśmy w osobnym artykule. Blockchain – co to jest i jak działa? W […]
Stellar Lumens (XLM) zaskakuje od samego początku. 25% zysków z pierwszej emisji tej kryptowaluty zostało przeznaczone na aktywizację osób, które nie mają nawet konta w banku. Jak działa kryptowaluta, która jest 10 razy szybsza od Bitcoina?
Tether (USDT) to tzw. stablecoin, czyli kryptowaluta ułatwiająca rozliczenia w innych kryptowalutach. Jej kurs ma bowiem odpowiadać wartości amerykańskiego dolara. Wszystkie monety – przynajmniej w założeniu – mają mieć 100% pokrycia w USD.
Giełdy kryptowalut Coinbase oraz Gemini oficjalnie rozpoczęły współpracę z największym bankiem w USA – JP Morgan. To oficjalne zakończenie słownej przepychanki, skutkującej tym, że prezes tego banku inwestycyjnego groził zwolnieniami pracowników, którzy ośmieliliby się zajmować kryptowalutami.
Sieć Ripple z kryptowalutą XRP jest nazywana technologiczną perełką i nie ma w tym stwierdzeniu nic na wyrost. Z jej rozwiązań korzystają już największe banki: brytyjski HSBC i Bank of America. Dzięki temu mogą przeprowadzać 1,5 tys. transakcji na sekundę. We wszystkich walutach i kryptowalutach świata.
Lightning network to technologia, która ma zrewolucjonizować płatności kryptowalutami. Na czym polega i jak działa Lightning network? Oto nasz krótki i zrozumiały poradnik, który pomoże zrozumieć to wszystkim, nawet mającym niewiele wspólnego z nowoczesnymi technologiami.
W zespole, który pracował w Berlinie nad rozwojem kryptowaluty Lisk (LSK) było kilku naszych rodaków. Nie tylko dlatego ta kryptowaluta cieszy się ogromnym zainteresowaniem w Polsce. Popularne “Liski” to często pierwszy wybór przeciętnego polskiego inwestora w kryptowaluty, który posiada już dwa najbardziej popularne cyfrowe aktywa: Bitcoin i Ethereum.
“Bitcoin – złoto XXI wieku” to najlepsza książka dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czym są kryptowaluty, jak działają i o co chodzi w tej całej kryptografii oraz systemie blockchain. Metodycznie wyjaśnia największe zawiłości działania Bitcoina oraz rynku kryptowalut. Znajdziesz tu fakty, ale też wiele przemyśleń autorów i prognoz, które –
Dash (DSH) – kryptowaluta zapewniająca anonimowość – przynajmniej częściowo. Wbrew powszechnemu mniemaniu osób niezwiązanych bezpośrednio z rynkiem kryptowalut, płatności nimi wcale nie są anonimowe. Właśnie na drobiazgowym gromadzeniu danych oparty jest bowiem blockchain – wszystkie transakcje są zapisywane w łańcuchu bloków, by nie doszło do
Gdy na świecie pojawiła się pierwsza kryptowaluta świata – Bitcoin – niewielu spodziewało się, że szybko będzie “przestarzały”. Fakty są jednak takie, że niewydolność kodu króla kryptowalut umożliwiła powstanie kolejnych altcoinów. Jednym z nich jest właśnie Litecoin – odchudzony do granic możliwości, jednocześnie sprinter i długodystansowiec,
Blockchain to technologia, która bez wątpienia zrewolucjonizuje świat. Zabezpiecza przed fałszowaniem przelewów, podwójną płatnością i praktycznie uniemożliwia fałszowanie cyfrowych pieniędzy. Podczas, gdy dolary, euro czy złotówki może wydrukować i próbować wpuścić do obiego każdy przestępca, technologia blockchain minimalizuje takie przestępstwa do zera. Ale to tylko
Jeśli skusiłeś się na rozszerzenie przeglądarki “ułatwiające” obsługę portfela sprzętowego do kryptowalut, lepiej sprawdź swoje konto. W wielu przypadkach cyfrowe pieniądze trafiły bowiem do hakerów, sprytnie przejmujących tysiące komputerów, których użytkownicy zdecydowali się pobrać rozszerzenia do przeglądarki Chrome.
Satoshi Nakamoto wymyślił i zaprojektował pierwszą kryptowalutę w historii – Bitcoina. Najprawdopodobniej mieszkał w Japonii, na pewno cechuje się ponadprzeciętną inteligencją i ma naturę wolnościowca lub – jak chcą niektórzy – anarchisty. Jest ekspertem w zakresie kryptografii, programowania i ekonomii oraz zapewne jednym z najbogatszych ludzi na
Ethereum (ETH) to kryptowaluta, która bez wątpienia przebojem weszła na rynek. O Bitcoinie słyszeli wcześniej wszyscy, a inne kryptowaluty uważane były przez długi czas za mniej lub bardziej udane jego kopie. Ethereum całkowicie zmieniła postrzeganie nowych projektów. Przede wszystkim dzięki udowodnieniu, że można być lepszym od Bitcoina.
Nie trzeba już mieć dostępu do Internetu, by za dowolny towar lub usługę zapłacić w kryptowalucie. Taka możliwość została właśnie wprowadzona w Wenezueli, gdzie wtystarczy wysłanie wiadomości SMS, by dokonać dowolnej płatności w wybranej kryptowalucie.
Tworzenie kryptowalut nie jest w Polsce zbyt popularne, ale młode pokolenie coraz częściej zwraca się ku nowym technologiom. Do tej pory nie było jednak w tym temacie wsparcia środowiska akademickiego. Aż do teraz, gdy koło naukowe z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie stworzyło własny token użytkowy.
Gdy głośno o wprowadzeniu państwowej kryptowaluty mówiła Wenezuela i inne państwa, z właściwym dla Skandynawów chłodem po cichu pracowała nad kryptowalutą także Szwecja. Efekty już znamy. Do lutego 2021 roku potrwają testy opartej na technologii blockchain kryptowaluty, a potem e-korona ma już działać pełną parą.
Samsung znany w Polsce głównie ze sprzedaży telewizorów oraz smartfonów, ułatwia inwestycje w kryptowaluty. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym będzie teraz można bezpiecznie handlować i płacić kryptowalutami, używając zwykłego telefonu.
Wydobycie kryptowalut na Ukrainie nie będzie obwarowane żadnymi przepisami, nie będzie też koncesji dla firm zajmujących się tą działalnością oraz jakichkolwiek innych ograniczeń. Władze Ukrainy wprost przyznają, że kryptowaluty to rynek, na którym chcą skorzystać i nie będą blokować jego rozwoju. Taki wniosek wypływa z dokumentu opublikowanego właśnie przez ukraińskie
Rajd ceny Bitcoina do 14 tys. USD? Spadek do 7 tys. USD? Na wielu inwestorach najwyraźniej nie robi to żadnego wrażenia. Właśnie okazało się, że w ciągu ostatniego roku dokładnie 12,58 mln Bitcoinów nie zmieniło właściciela. Oznacza to, że dla ogromnej liczby osób obecne ceny dalekie są jeszcze od szczytu marzeń.
Reżim, zacofanie, kulejąca gospodarka i fanatycy religijni – przeciętny odbiorca mainstreamowych mediów ma mniej więcej takie skojarzenia z Iranem. Ile w nich jest prawdy? Częścią odpowiedzi niech będzie podejście do kryptowalut.
Gdyby nie Bitcoin i jego ogromny sukces, nikt raczej nie usłyszałby o kryptowalutach. Przedstawiamy swoisty “przewodnik po Bitcoinie”, który już dawno nie jest tylko spekulacyjną ciekawostką, a początkiem nowej ery płatności opartych na technologii blockchain, która z pewnością zrewolujonizuje światową gospodarkę.
5. unijna dyrektywa, która wymaga od instytucji finansowych gromadzenia poszerzonej bazy danych na temat swoich klientów, rozpoczyna odwrót największych firm z Europy. Holenderska giełda opcji kryptowalutowych Deribit zdecydowała się na wyprowadzkę .
Mówiąc o technologii blockchain, niemal od razu utożsamiamy ją z Bitcoinem lub innymi kryptowalutami. Tymczasem to rozwiązanie technologiczne może mieć i ma znacznie szersze zastosowanie. IBM już wdraża projekt oparty o blockchain, który może znacząco zmniejszyć problem marnowania jedzenia. Bez wątpienia blockchain kojarzy się z kryptowalutami, bo to dzięki nim wszyscy
Wenezuela coraz szerzej otwiera się na kryptowaluty. Po tym, jak władze tego kraju zaczęły wdrażać handel ropą, który docelowo ma być rozliczany tylko w kryptowalutach, wprowadzenie ich do oficjalnych kanałów płatności deklarują kolejne firmy. Właśnie ogłosił to Burger King. Bitcoiny można już też wymienić na jedzenie m.in. w Słowenii.
Chińskie organy regulacyjne po raz kolejny apelują o zaostrzenie walki z dostępnością kryptowalut w ich kraju. Boją się przestępczości, wyłudzeń i oszustw? Nic podobnego, Chiński Bank Ludowy obawia się przede wszystkim możliwości udzielania kredytów w kryptowalutach, a zwłaszcza tego, że pożyczki mogą być nieprocentowane.
Według obliczeń Anthony’ego Pompliano, w piątek 18.10.2019 roku wykopany zostanie Bitcoin o numerze 18 mln. To oznacza, że do wydobycia pozostało już tylko 3 mln Bitcoinów. Kiedy wszystkie trafią do obrotu? Wyznaczenie tej daty nie jest już takie proste.
337 aresztowanych osób na całym świecie i zamknięcie witryny z filmami pornograficznymi z udziałem dzieci – to efekt działań policji, koordynowanych w USA, Wielkiej Brytanii i Korei Południowej. Operacja nie byłaby możliwa, gdyby nie… Bitcoin.
Największa giełda kryptowalut Binance we wrześniu wprowadziła możliwość handlu kontraktami futures z dźwignią 1:20. Na efekty tego posunięcia nie trzeba było długo czekać. Okazuje się, że już w październiku wolumen obrotu kontraktami futures przekroczył sumę 300 mln USD.
Rośnie popularność kryptowalut, a wraz z nią mamy coraz więcej milionerów, których majątek liczy się w cyfrowych aktywach. Zauważył to znany nie tylko w branży kryptowalut analityk i ekonomista Willy Wooo, który prognozuje odrodzenie Bitcoina.
Klub z najbogatszej i najbardziej rozpoznawalnej ligi piłkarskiej świata będzie grał z logo Bitcoin na koszulkach. Ma to być wspierać społeczność kryptowalut i zachęcać do inwestowania w nowe instrumenty finansowe.
Ile czasu trzeba trzymać Bitcoiny, żeby na nich zarobić? Jaki będzie zysk po miesiącu, roku, dekadzie? Oczywiście rynek jest nieprzewidywalny, na spekulacji można stracić, ale… to tylko z pozoru głupie pytania. Właśnie poznaliśmy odpowiedź na pytanie, jak wyglądało to w przeszłości. Dane przygotowały serwis Coin Dance oraz BitcoinEconomics.io.
Oczywiście nie dla każdego, ale tak wynika z właśnie opublikowanych wyników finansowych największej firmy wydobywczej na świecie – Hut 8. Tylko w II kwartale 2019 roku firma zarobiła ponad 33 mln dolarów kanadyjskich, także dzięki mądremu zarządzaniu już wykopanymi Bitcoinami.
Niektórzy wciąż uważają, że stwierdzenie, iż kryptowaluty będą w przyszłości normalnym środkiem płatniczym, jest zbyt optymistyczne, bo będziemy musieli na to czekać wiele lat. Tymczasem są to już fakty, które dzieją się na naszych oczach. Już dziś każdy pracujący w Nowej Zelandii może otrzymać wypłatę w kryptowalutach.
Revolut zaczynał od umożliwienia zagranicznych przelewów, przesyłania pieniędzy za granicę i płatności w obcej walucie bez ponoszenia nadmiernych kosztów. Operator, który miał być odpowiedzią na masową emigrację zarobkową Polaków, oferuje dziś również kryptowaluty oraz zakup akcji na amerykańskiej giełdzie.
Słyszeliście o aferze Cambridge Analytica? Scenariusz jak z filmu, gdyby nie to, że wszystko wydarzyło się naprawdę. Teraz wiemy, że Big Data wykorzystywane są też do zarabiania pieniędzy. Dużych pieniędzy. A skoro duże pieniądze, to nie może się obyć bez kryptowalut. Według ustaleń agencji Reuters handlem kryptowalutami zajmują się obecnie wyspecjalizowane systemy
Platforma analityczna DataLight prognozuje, że w ciągu 10 lat płatności Bitcoinami będą bardziej popularne niż Mastercard, Visa czy PayPal. Dlaczego? Transakcje za pomocą BTC są bowiem zdecydowanie tańsze i dużo bardziej bezpieczne.
Ceny prądu w Polsce powinny wzrosnąć i prędzej czy później tak się stanie. Na razie dopłaty z państwowej kasy powstrzymują podwyżki, ale chyba nikt nie ma złudzeń, że po wyborach parlamentarnych, które odbędą się jesienią, ryzyko większych rachunków znacznie wzrośnie. A wtedy kopanie Bitcoinów w Polsce przestanie się opłacać.
Najnowsze komentarze