Zmiany w kantorze internetowym PKO BP

kantor pko bp

Kantor internetowy banku PKO BP jest przeznaczony przede wszystkim dla klientów spłacajacych kredyty walutowe. Można będzie ustawiać w nim nawet automatyczne zlecenia i nie martwić się o przeliczanie kursu i spłatę raty kredytu w odpowiedniej wysokości. 

Zmiany obowiązują od połowy września 2019 roku. Zmieniono m.in. grafikę, wprowadzono też nowe rozwiązania techniczne. Najważniejszą opcją jest m.in. możliwość spłaty raty kredytu mieszkaniowego poprzez kantor internetowy. To znacząco zmniejsza koszty takiej transakcji, a także ją upraszcza. W kantorze można obracać aż 10 walutami: dolarem amerykańskim, brytyjskim funtem, euro, szwajcarskim frankiem, duńską koroną, norweską koroną , czeską koroną , kuną chorwacką, koroną szwedzką i forintem węgierskim.

Automatyczne transakcje w kantorze internetowym PKO BP

Już teraz kredytobiorcy PKO BP mogą spłacać kredyty walutowe za pośrednictwem internetowego kantoru. Na ustawienie automatycznych transakcji będą jednak musieli trochę poczekać. Na razie nie są one dostępne. Wiadomo natomiast na czym miałyby polegać – transakcja odbywałaby się w momencie, w którym kurs waluty osiągnie określony przez klienta banku poziom. Pozwalałoby to na zakup waluty w dobrej cenie, a nie wiązało się z koniecznością obserwacji kursów niczym inwestor z rynu Forex. 

W planach jest jednak wdrożenie automatycznych i cyklicznych transakcji, ale nie jest jeszcze znana konkretna data, kiedy ta funkcjonalność zostanie uruchomiona.

E-kantory pod nadzorem Ministerstwa Finansów

Popularność internetowych kantorów w Polsce rośnie w takim tempie, jak jeszcze kilkanaście lat temu zakładanie rachunków internetowych. W tym przypadku nie chodzi jedynie o samą wygodę. Korzystanie z internetowego kantoru to też – a może przede wszystkim – realne oszczędności. Nie tylko w porównaniu do bankowych przeliczników, ale też kantorów stacjonarnych, możemy liczyć tam na lepszą cenę, z mniejszymi widełkami.

Dlatego właśnie Ministerstwo Finansów rozpoczęło prace legislacyjne mające na celu uporządkowania prawa w tym zakresie. Internetowe kantory będą docelowo występować o pozwolenie na prowadzenie działalności. Nad wszystkim pieczę będzie miała Komisji Nadzoru Finansowego. To efekt kontroli Najwyższej Izby Kontroli, która zwróciła uwagę na całkowity brak takich rozwiązań w polskim prawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *