ALK Student Coin (ALK) – Studenci polskiej uczelni mają swoją kryptowalutę
Tworzenie kryptowalut nie jest w Polsce zbyt popularne, ale młode pokolenie coraz częściej zwraca się ku nowym technologiom. Do tej pory nie było jednak w tym temacie wsparcia środowiska akademickiego. Aż do teraz, gdy koło naukowe z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie stworzyło własny token użytkowy.
„Kapitalni” stworzyli ALK Student Coin
Token powstał dzięki inicjatywie studentów Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie skupionych wokół Studenckiego Koła Naukowego Inwestycji „Kapitalni”. Do tej pory – oprócz poszerzania swojej wiedzy – w ramach zainteresowań zajmowali się oni także handlem i spekulacją na rynkach kapitałowych. A że młodość zawsze chętniej spogląda w kierunku nowości, zainteresowania wielu z nich skierowane zostały na rynek kryptowalut.
Tak właśnie powstał najpierw pomysł, a potem jego realizacja, która przybrała formę ALK Student Coin (ALK).
Wsparcie macierzystej uczelni
Studenci nie działali jednak na własną rękę. Nie tworzyli projektu sami, po zajęciach, bo nikt z kadry naukowej nie chciał im pomóc. Wręcz przeciwnie, już na początku odwiedzili rektora uczelni, któremu zaprezentowali pomysł na swój token użytkowy, co spotkało się nie tylko z akceptacją, ale i wsparciem władz uczelni.
„Historia biznesu oraz historia myśli ekonomicznej pokazuje jak pożyteczne są nowe projekty organizujące współpracę grup ludzkich. Tak było kiedyś z wynalazczymi projektami rynków, pieniądza, firmy, spółdzielni wytwórczych czy infrastruktury państwowej. Własna waluta studentów ALK to może nie ta skala projektów, ale na pewno to samo pragnienie poszukiwań lepszej współproduktywności studentów ALK. To świetne narzędzie dynamizowania przedsiębiorczych i pomocy innym w trudnych sytuacjach – a o jego walorach edukacyjnych wspominać nie trzeba. Zostańmy prawdziwymi fanami kryptowaluty ALK” – mówi prof. Adam Noga z Akademii Leona Koźmińsiego w Warszawie.
Do czego będzie służył ALK Student Coin
Token użytkowy to kryptowaluta, która ma konkretne zastosowania. Tak też ma być w tym przypadku. ALK ma być narzędziem ułatwiającym uczelniane wybory oraz dostęp do warsztatów inwestycyjnych. Sam w sobie ma też być nośnikiem wiedzy na temat rynku kryptowalut oraz szeroko pojętej technologii blockchain. Dziś – także wśród młodych ludzi – powszechna wiedza na te tematy zazwyczaj kończy się na Bitcoinie. Dzięki takim projektom może się to zmienić, choć nikt nie ma wątpliwości, że to proces, który jeszcze trochę potrwa.
To napewno trochę potrwa… Ale wierzę, że przyszłość tkwi w walutach cyfrowych, chociaż może niekoniecznie w bitcoinie. ALK brzmi dumnie, po studencku.
To raczej ciekawostka, niż kryptowaluta, która może podbić świat. Wiadomo, że w takim tokenie nie ma jakiegoś wielkiego przełomu, ale na pewno może być użytkowy. No i najważniejsze jest to, że społeczność akademicka w końcu otwiera umysły, a nie broni się przed krypto jak przed machiną parową, która zniszczy gospodarkę 😉
To fakt, że jeszcze to trochę potrwa, ale w końcu pany profesory z zakurzonych książek przenoszą się do sieci.
Patrząc po tym co wydarzyło się z ALK Student Coinem i tym, że zmienili się w Student Coina, a projekt jest już na Harvardzie, LSE czy w Singapurze- nie miał Pan racji haha.