Kiricoin od Fiata – Dostaniesz kryptowaluty za jazdę samochodem

kiricoin fiat 500

Kupując nowego Fiata 500, otrzymamy 1 KiriCoin za każdy kilometr przejechany nim po mieście. Choć firma reklamuje to jako przedsięwzięcie ekologiczne – bo nagrodzi tych, którzy jeżdżą najbardziej ekonomicznie – to jednak najwięcej zarobią ci, którzy… przejadą autem po mieście najwięcej kilometrów.

Nikt nie ma wątpliwości, że ekologia jest obecnie bardzo modna. Podciągnąć można pod nią wszystko, nawet… jazdę spalinowym samochodem. Właśnie to próbuje nam wmówić e-Mobility by Stellantis, które ogłosiło partnerstwo z Kiri Technologies. Efektem będą nagrody w kryptowalucie dla użytkowników nowego Fiata 500. Firma przekonuje, że największe bonusy otrzymają kierowcy, którzy jeżdą najbardziej ekonomicznie. 

– Partnerstwo z Kiri umożliwia Stellantis osiągnięcie innowacyjnych rozwiązań w branży motoryzacyjnej. Po pierwsze, możliwość zbierania kryptowaluty po prostu poprzez jazdę; po drugie, dostęp do ekskluzywnego rynku i wreszcie, dodatkowe nagrody dla posiadaczy najwyższego wskaźnika eco:Scoresczytamy w komunikacie prasowym.

Jak zwykle jednak: diabeł tkwi w szczegółach.

KiriCoiny – kryptowlauta za jazdę po mieście

– Chcemy wspierać przyjazne środowisku zachowania naszych klientów i nagradzać ich ekskluzywnymi korzyściami. Po prostu jeżdżąc Nowym Fiatem 500 KiriCoiny można gromadzić w wirtualnym portfelu, widocznym w aplikacji samochodu. Dane dotyczące jazdy, takie jak odległość i prędkość, są przesyłane do chmury Kiri i automatycznie przeliczane na KiriCoiny, przy użyciu algorytmu opracowanego przez Kiri. Wynik jest pobierany bezpośrednio do smartfona użytkownika, a KiriCoiny mogą być następnie wykorzystane do zakupu produktów i usług na rynku Kirimówi Gabriele Catacchio z e-Mobility.

Posiadacze nowego Fiata 500 otrzymają ok. 1 Kiricoina za każdy kilometr na miejskich drogach. Według dzisiejszego kursu to ok. 2 eurocenty. Za 5 tys. km otrzymamy więc ok. 100 euro. Przelicznik będzie wyższy dla tych, którzy osiągną najwyższy wynik eco:Score, funkcji Uconnect Services oznaczającej efektywność ich stylu jazdy. Klienci z najlepszymi wynikami dostaną dostęp do dodatkowych ofert partnerów projektu: Amazon, Apple, Netflix, Spotify i Zalando. Niezaprzeczalnym faktem jest jednak to, że im więcej kilometrów przejedziemy  i paliwa spalimy – tym więcej zarobimy. Co oczywiście jest projektem ekologicznym ;).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *