W sieci Visa zapłacisz kryptowalutą

visa kryptowaluty

To już się dzieje. Kryptowaluty wkraczają do codziennych płatności. Po tym, jak możliwość płatności Bitcoinami za samochody Tesla ogłosił Elon Musk, informację o akceptacji płatności kryptowalutą podał też operator Visa. 

Akceptacja walut cyfrowych w tradycyjnych finansach jest już faktem. W ostatnich dniach mamy wysyp informacji na temat „adopcji” kryptowalut, i to od najwiekszych firm na światowym rynku. 

Zaczęło się od Tesli i ogłoszenia jej właściciela Elona Muska, że samochody elektryczne można już kupować za Bitcoiny. Wcześniej Tesla zainwestowała w BTC 1,5 mld USD z nadwyżek finansowych. 

Visa: u nas też zapłacisz kryptowalutą

Teraz program pilotażowy z platformą płatności i kryptowalut Crypto.com uruchomiła Visa, która ma zamiar jeszcze w tym roku pozyskiwać do niego kolejnych partnerów. W sieci Visa można płacić za pomocą USD Coin (USDC), czyli tzw. stablecoinem, którego wartość jest na stałe powiązana z ceną USD.

Podobne działania w najbliższym czasie planują też inni duzi gracze tradycyjnych płatności, jak BNY Mellon, BlackRock, a nawet Mastercard.

– Widzimy rosnące zapotrzebowanie konsumentów z całego świata na możliwość dostępu, posiadania i używania walut cyfrowych, a także  zapotrzebowanie ze strony naszych klientów, aby móc dostarczać produkty, które zapewniają konsumentom ten dostępmówi Cuy Sheffield, szef działu kryptowalut w firmie Visa.

Wprawdzie kartą Visa można było płacić już wcześniej w kryptowalucie Crypto.com, ale po pierwsze trzeba było mieć konkretną kartę płatniczą, a po drugie kryptowaluta była najpierw przeliczana na tradycyjne pieniądze, w których dokonywana była faktyczna płatność. Teraz wszystko będzie łatwiejsze, bo rozliczenie będzie następować w kryptowalucie, bez konieczności wymiany, przeliczania itd.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *