Powstaje pierwszy bank kryptowalut – Kraken Financial

bank kryptowalut kraken financial

Jedna z największych na świecie giełd kryptowalut – Kraken – ma już wszystkie niezbędne zgody, by stworzyć pierwszy na świecie bank kryptowalut. Powstanie on w USA w stanie Wyoming i będzie podlegał pod takie same procedury, jak tradycyjne banki.

To kolejny przełom w świecie cyfrowych walut. Giełda kryptowalut Kraken poinformowała właśnie, że ma zgodę na „utworzenie instytucji finansowej specjalnego przeznaczenia”. Tłumacząc z urzędowego na ludzki: jest to zgoda, która pozwala na stworzenie banku kryptowalut, podlegającego tym samym instytucjom i reglacjom, co tradycyjne banki. Placówka Kraken Finantial otwarta zostanie w mieście Cheyenne, w stanie Wyoming.

Bank walut i kryptowalut

Kraken nie będzie jedynie bankiem kryptowalut. W stanie Wyoming – jako pierwszym w USA – są już bowiem regulacje, które pozwalają na biznesowe połączenie cyfrowych walut z tradycyjnymi finansami w jednej instytucji finansowej. Właśnie nią będzie Kraken Financial.

Nowy bank kryptowalut będzie nadzorowany przez prawo stanowe i federalne. Oznacza to, że Kraken Finantial będzie miał rezerwę 100% we wszystkich walutach fiducjarnych, czyli wielokrotnie większą niż wymagana w tradycyjnej bankowości. Będzie w nim można zarówno deponować środki, jak i brać pożyczki oraz inwestować w oferowane produkty finansowe i kryptowalutowe. W planach są też konta osobiste z kartami debetowymi. 

Co zyska na tym Kraken? Oprócz rozgłosu i dobrego PR-u, także – a może przede wszystkim – większą niezależność. Giełda kryptowalut nie będzie już musiała korzystać z pośredników przy obsłudze transferów finansowych, co zmniejszy jej koszty, a także zwiększy elastyczność i szybkość działania. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *