Travala – Kryptowalutą zapłacisz na hotel i miejsca noclegowe

travala crypto

Platforma rezerwacyjna Travala, która współpracuje m.in. z najpopularniejszym serwisem w tym zakresie, czyli Booking.com oraz giełdą kryptowalut Binance pozwala już płacić za rezerwację w ponad 700 tys. nowych hoteli i innych miejsc noclegowych z grupy Expedia za pomocą Bitcoina i innych kryptowalut.

Travala.com właśnie zaczęła współpracować z Expedia Partner Solutions (EPS), czyli drugim największym na świecie internetowym biurem podróży. Dzięki temu w serwisie znalazło się ponad 700 tys. nowych miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach i prywatnych kwaterach. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że tytułowa platforma jest najbardziej przyjaznym kryptowalutom serwisem rezerwacyjnym. Można w nim płacić jedną z 30 najbardziej popularnych kryptowalut, a nawet tokenem o nazwie AVA.

„Dzięki wszechstronnemu API EPS, Rapid, ponad 700 000 nowych miejsc noclegowych Expedia Group jest teraz dostępnych na Travala.com. Na stronie podróżni mogą rezerwować wycieczki za pomocą ponad 30 kryptowalut” czytamy w komunikacie firmy.

Płatności w kryptowalutach już 6 lat temu

Na stronie Expedii można było płacić Bitcoinem (BTC) już w 2014 roku. Po czterech latach zrezygnowano jednak ze względu na niedoskonałości własnego systemu rezerwacyjnego. Travala ma go opracowanego znacznie lepiej.

„Travala to jeden z niewielu projektów w przestrzeni kryptograficznej, który w ogromnym stopniu wypełnia lukę w stosunku do tradycyjnych międzynarodowych korporacji”mówi dyrektor generalny Travala.com, Juan Otero.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. Płacenie Bitcoinami w sieci nie jest już zagranicą niczym wyjątkowym. Nawet wiele sklepów internetowych ma bramkę, gdzie można płacić BTC i innymi kryptowalutami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *