Włochy: lokaty w kryptowalutach w tradycyjnym banku

lokaty w kryptowalutach

Jeden z wiodących włoskich banków, Banca Generali, wprowadza usługę lokowania kryptowalut swoich klientów i to już w 2021 roku. 

Banca Generali, wchodzący do giełdowego indeksu włoskich blue chipów, poinformował że w 2021 roku będzie można w nim deponować środki w kryptowalutach. Będzie to możliwe dzięki nawiązanej 15 grudnia 2020 roku współpracy z firmą Conio, która dostarcza tradycyjnym instytucjom finansowym rozwiązania dotyczące zarządzania cyfrowymi aktywami. Projektuje m.in. portfele na e-aktywa.

Cointelegraph już poinformował, że włoski bank nie zamierza ułatwiać handlowania kryptowalutami, nie stworzy więc platformy wymiany e-pieniędzy. Chce jednak uszczknąć sobie choć część tortu ze świata kryptowalut poprzez umożliwienie deponownia zabezpieczonych technologią blockchain środków.

Inwestycja z pewnością nie jest żadną przymiarką czy testem, a częścią przemyślanej strategii, bo Banca Generali przejmie udziały w Conio. Będzie inwestować w rozwój tej firmy, a zwłaszcza w szeroko rozumiane usługi cyfrowe skierowane do klientów indywidualnych. Za słowami szybko poszły czyny, bo kapitał zakładowy Conio powiększono o 14 mln USD.

Conio działała od 2015 i we Włoszech jako pierwsza oferowała portfel na Bitcoiny. Ma nawet opatentowaną technologię, która jest dedykowana instytucjom finansowym. Korzystały z niej m.in. takie firmy, jak Hype czy Nexi Open Banking.

Kryptowaluty we Włoszech

Kryptowaluty we Włoszech stają się coraz bardziej popularne i przebojem wkraczają do tradycyjnych finansów. Oprócz Banca Generali, także Banco Sella wchodzi na ten rynek. Ten bank już w 2020 roku umożliwił swoim klientom kupowanie, sprzedawanie i deponowanie Bitcoinów, korzystając z platformy Hype. 

W Europie i na świecie nie jest to jednak nowość. Kryptowaluty swoich klientów przechowują już banki m.in. w Niemczech i USA oraz w wielu mniejszych krajach.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. A najlepsze jest to, że oprocentowanie kryptowalut jest znacznie wyższe niż w normalnym banku w zwykłej walucie. Za lokatę w złotówkach to jeszcze niedługo sobie zaczną liczyć jak za kredyt! I jeszcze będzie trzeba prosić, żeby łaskawie przechowali! A jak dodamy do tego wzrost ceny kryptowaluty w średnim okresie praktycznie każdej, to dla każdego w miarę ogarniętego człowieka nie powinno być problemu z decyzją co wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *