Bitcoin kosztuje 10 tys. USD, a jego wykopanie niecałe 3 tys. USD

bitcoin kopanie

Oczywiście nie dla każdego, ale tak wynika z właśnie opublikowanych wyników finansowych największej firmy wydobywczej na świecie – Hut 8. Tylko w II kwartale 2019 roku firma zarobiła ponad 33 mln dolarów kanadyjskich, także dzięki mądremu zarządzaniu już wykopanymi Bitcoinami.

Farma wydobywcza Hut 8 jest spółką notowaną na kanadysjskiej giełdzie w Toronto. Właśnie pochwaliła się najlepszym wynikiem w historii.

Świetny drugi kwatał Hut 8

Firma właśnie opublikowała oficjalne wyniki finansowe w II kwartale 2019 roku. Wzrost przychodów, a przede wszystkim zwiększenie zysku netto robi ogromne wrażenie. Przychód firmy w drugiej części pierwszego półrocza sięgnął 28,3 mln CAD, a zysk netto aż 33,7 mln CAD. Jakim cudem firmie udało się uzyskać większy zysk niż przychód? To efekt mądrych decyzji i przetrzymania Bitcoinów, gdy ich cena była w dołku. Dzięki przeszacowaniu zapasów oraz cierpliwości firma może pochwalić się wzrostem zysku w II kwartale na poziomie 262 proc. Co więcej, to najlepszy kwartał w całej historii działalności Hut 8. Także dzięki zmniejszeniu wydatków gotówkowych do 637 tys. CAD z 747 tys. CAD w I kwartale 2019 r. Spadek wydatków jest sukcesywny, bo w IV kwartale 2018 r. koszty te wynosiły 994 tys. CAD. Dzięki temu znacząco spadł koszt wydobycia jednego Bitcoina. Wynosi on obecnie 2.757 USD, podczas gdy jeszcze trzy miesiące temu wynosił 3.950 USD.

Zyski i straty kopania BTC wg. Hut 8

Dyrektor Hut 8: dobre decyzje podczas „kryptozimy”

W II kwartale 2019 roku firmie udało się wykopać 2816 BTC. Ale nie to było najważniejsze. Andrew Kiguel, dyrektor generalny Hut 8, nie ukrywa, że strategia przetrzymywania Bitcoinów się sprawdza.

„Drugi kwartał to najlepszy kwartał Hut 8 we wszystkich wymiarach od samego początku istnienia. Obniżyliśmy nasz koszt wydobycia do 2 757 USD, podczas gdy cena bitcoina wzrosła z 4 158 USD na początku kwartału do 10 817 USD na koniec kwartału. Ponadto kierownictwo zmniejszyło ogólne koszty korporacyjne. Nasze inicjatywy redukcji kosztów wdrożone podczas kryptozimy przyniosły rezultaty w drugim kwartale, aby zapewnić wyjątkowy zysk na akcję w wysokości 0,43 USD dla akcjonariuszy. Ponadto nasza strategia przechowywania bitcoinów przyniosła zysk w wysokości 22,4 mln USD w wyniku przeliczenia naszych zasobów. Gdyby Hut 8 sprzedał całe zapasy bitcoinów pod koniec I kwartału 2019 r., nie zyskalibyśmy na wzroście ceny bitcoinów w drugim kwartale. ”zauważa Andrew Kiguel.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *